WorkFlowy, czyli uporządkuj sobie w głowie

workflowy

workflowyRzeczywistość zmusza nas do gromadzenia coraz większej liczby informacji. Coraz częściej też zajmujemy się planowaniem najróżniejszych przedsięwzięć: od zakupów, przez uroczystości szkolne, projekty realizowane z uczniami po pracę placówki.

W zadania te często zaangażowanych jest wiele osób, co dodatkowo utrudnia płynną ich realizację. Planowanie działań, rozpisywanie ich na przejrzyste części składowe, podział obowiązków dotyczących ich realizacji, a także współdzielenie planów będzie prostsze, jeśli skorzystamy z – darmowego w podstawowej wersji – serwisu WorkFlowy.com.

Twórcy serwisu WorkFlowy.com stworzyli aplikację, którą reklamują sloganem Organize your brain (w wolnym tłumaczeniu: Uporządkuj sobie w głowie). Zawiedzie się ten, kto spodziewa się po niej możliwości wykorzystania zdjęć, filmów, prezentacji czy innych plików multimedialnych. To w założeniu bardzo proste narzędzie, które pozwala na tworzenie list – np. listy działań niezbędnych do wykonania danego zadania. Do wykonania każdego z tych działań można stworzyć kolejną listę składającą się z bardziej szczegółowych działań.  Innymi słowy: korzystając z WorkFlowy powinniśmy kierować się zasadą: Od ogółu do szczegółu.

W linku znajdą Państwo (pochodzi z magazynu EduFakty – Uczę Nowocześnie) samouczek – jak przejść przez proces rejestracji oraz jak korzystać z podstawowych funkcji i narzędzi oferowanych przez serwis. To, jak wykorzystamy to nieskomplikowane narzędzie zależeć jednak będzie wyłącznie od naszej pomysłowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>