wePresent-WiPG 1500, czyli prezentacja bez kabli i… z notatnikiem

3,499.00 zł

Jednym z pomysłów na pełniejsze wykorzystanie elektroniki która już w biurze lub szkole jest, a także tej, która spoczywa w naszych kieszeniach, jest bezprzewodowy system prezentacyjny wePresent – WiPG (Wireless interactive Presentation Gateway).

Umożliwia on podłączenie – bez użycia kabli – komputera, tabletu czy nawet zwykłego smartfona z projektorem, tablicą interaktywną lub monitorem. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu, które spełnia także funkcję bezprzewodowego punktu dostępowego WiFi (ang. access point), nauczyciel może wyświetlać obraz i dźwięk (w jakości HD) ze swojego urządzenia bezpośrednio, w czasie rzeczywistym, na np. tablicy. I to bez problemów z plączącymi się kablami.

Urządzenie umożliwia też zdalny dostęp do pulpitu i kontrolę nad komputerem za pomocą np. tabletu (za pomocą darmowej aplikacji SidePad dostępnej na platformy Android i iOS). Jeśli uczniowie mają do dyspozycji własne urządzenia (tablety, komputery, smartfony), nauczyciel może udostępnić im podgląd własnej prezentacji z poziomu przeglądarki i pozwolić im zapisywać kopie prezentowanych slajdów.
Urządzenie pozwala na równoczesne wyświetlenie na monitorze obrazów z czterech urządzeń. To doskonałe udogodnienie dla nauczyciela, który w prosty sposób może np. porównać prace uczniów. A to wszystko możliwe jest zarówno na komputerach z systemem Windows, jak i MacOS, i to bez konieczności instalowania oprogramowania – dzięki funkcji Plug&Show. Urządzenie wspiera jednoczesną pracę do 64 użytkowników, co w warunkach szkolnych jest zupełnie wystarczające. W przypadku urządzeń mobilnych, wePresent obsługuje zarówno te wykorzystujące Androida jak i iOS. A to daje nauczycielowi prawie nieograniczone możliwości wykorzystania urządzenia w szkolnej rzeczywistości.
Urządzenie sprawdzi się też w pracowniach, w których uczniowie nie mają dostępu do tabletów czy komputerów. Dzięki wePresent nauczyciel może udostępnić własne urządzenie, np. tablet, podejść do ucznia i poprosić o dokończenie zadania, dorysowanie jakiegoś elementu czy uzupełnienie brakujących treści. Wszyscy w klasie zobaczą efekt jego starań od razu na tablicy.
Urządzenia, których obraz transmitowany jest bezprzewodowo do monitora czy projektora pozostają w pełni funkcjonalne. Możemy zatem, prowadząc zajęcia związane np. z fotografią, rysunkiem czy filmem – od razu wyświetlać prace poszczególnych uczniów czy grup uczniowskich i na gorąco je komentować.

 

Ta wyższa wersja wePresent została ulepszona – dodano dodatkowe funkcje, m.in adnotacji, dzięki której użytkownicy mogą nanosić notatki bezpośrednio na ekranie wyświetlacza lub tablicy interaktywnej – bez dodatkowych urządzeń. W zestawie z WiPG-1500 znajduje się bezprzewodowy tablet AirPad wraz z rysikiem, który umożliwia zdalną kontrolę nad prezentacjami i podłączonymi komputerami a również, co bardzo ciekawe, wykorzystanie zwykłego ekranu z projektorem czy telewizora jako tablicy (w trybie DirectDraw).
Główne funkcje

  • SidePad
  • Kontroluj prezentację na PC lub Mac za pomocą urządzenia z systemem Android.
  • WiFi-Doc
  • Wysokiej jakości prezentacje za pomocą systemów iOS i Android (Word, Excel, PTT, PDF, Fotografir, Screenshot).
  • Bezprzewodowe prezentacje dla systemów Win i Mac (Win: XP/Vista/7/8, Mac: 10.6, 10.7, 10.8).
  • Projekcja 4 do 1
  • Wyświetlaj cztery ekrany PC/Mac lub zawartość WiFi-Doc na jednej prezentacji.
  • Kontrola użytkowników
  • Funkcja kontroli konferencji może być zabezpieczona hasłem. Moderator kontroluje, kto wyświetla swój ekran. Moderator może porównać do czterech  ekranów obok siebie.

 

Recenzje


Bądź pierwszym recenzentem “wePresent-WiPG 1500, czyli prezentacja bez kabli i... z notatnikiem”

*